SsangYong KORANDO веќе од 22.900 евра!

КORANDO ENTRY, 1.5 / 163ks MT6, бензин / 2WD

АКЦИСКА ЦЕНА: 22.900 евра (1.415.220 денари) со вклучена дополнителна опрема

Гаранција 5 години или 100.000 изминати километри, со вклучена помош на пат

MADE IN KOREA

Информативна пресметка за финансиски лизинг

МоделЦена со вклучен ДДВУчествоРатаРок на отплата
Korando Entry 1.5 / 163ks MT6, бензин, 2WD22.900 евра4.800 евра296 евра72 месеци
Korando Entry 1.5 / 163ks MT6, бензин, 2WD22.900 евра4.800 евра260 евра84 месеци

Информативна пресметка за деловен закуп (оперативен лизинг)

МоделЦена со вклучен ДДВУчествоМесечна закупнина*Рок на отплатаОстат. вредност
Korando Entry 1.5 / 163ks MT6, бензин, 2WD22.900 евра0 евра464 евра72 месеци4.580 евра

*Вклучено во месечната закупнина:

 • Трошоци за каско осигурување со учество на закупецот во секој штетен настан во висина од 500 евра (500 евра франшиза);
 • Трошоци за задолжително осигурување (АО), трошоци за технички преглед и регистрација;
 • Трошоци за јавни патишта и други давачки, регистарски таблички и сообраќајна дозвола;
 • Трошоци за зелен картон и издавање на полномошно за патување во странство
 • Трошоци за редовни сервиси до 90.000 км или период од 72 месеци, во согласност со препораките на производителот
 • Трошоци за замена, балансирање и чување на летни и зимски гуми

Стандардна опрема:

 • ABS систем за кочење со вентилирачки дискови напред и дискови назад
 • ESP – електронски програм за стабилност (со TCS & ARP & HBA & HSA & ESS & HDC)
 • Систем за предупредување (Систем за помош при напуштање на лента, Систем за задржување во лента, Систем за асистенција на долго светло, Систем за препознавање на знаци, аларм за будност на возач со 2 часовен потсетник за пауза, аларм за одржување на дистанца)
 • Воздушни перничиња за возач и со-возач, фронтални и странични во седишта напред, воздушни завеси
 • Појаси со затегнувачи и потсетник за неврзани појаси на сите седишта
 • TPMS – контрола на притисок во гуми
 • Темпомат
 • Електро Серво волан со висинско и  длабинско прилагодување
 • Електрика на прозорци напред и назад
 • HYBRID BLADE предни брисачи со сензор за дожд
 • Преклоплив клуч
 • Централно заклучување со далечинска команда
 • Ретровизори со електрично прилагодување и греење
 • Ретровизори во боја со интегрирани трепкачи
 • Странична заштита околу возило во црна боја
 • Рачки во боја на каросерија
 • Црна предна маска
 • Долен спојлер во црна боја
 • Шофершајбна со одмрзнувач, соларна и звучна заштита
 • Штитници за сонце со огледало и осветлување
 • Внатрешни рачки во сребрена боја
 • Инструмент табла со 3.5” патен инфо дисплеј
 • Преклоплива и деллива задна клупа 60/40
 • Халогени предни светла
 • LED дневни предни светла, LED трето стоп светло, комбинација на задни светла
 • LED осветлување во внатрешност
 • Алумински бандажи 17”, Гуми 225/60 R-17
 • Седишта Comfort, седишта платно темна сива нијанса, возачки и совозачко седиште со подесување со лизгачки наслони за глава
 • Кожен волан  со механчко закочување и команди за аудио
 • 8″ SMART AUDIO PACK:  8″ колор дисплеј осетлив на допир со SMART AUDIO (Apple Carplay, Android Auto….)
 • Камера за помош при возење и паркирање наназад
 • Кит за репарација на гума
 • Дополнителна опрема:
 • Кровни шини
 • GLAZING PACK: Предни прозори со соларна заштита, затемнети задни стакла
 • LED предни магленки

Рок на испорака: ВЕДНАШ!