SsangYong new Tivoli - Escape from the ordinary

REXTON G4

Впечатливо мускулест

Преглед

SsangYong new Tivoli - Adembenemend mooi. Verrassend handig.

ВПЕЧАТЛИВО МУСКУЛЕСТ

 • Карактеристичен, модерен SUV со впечатлива, нова предна решетка и LED фарови
 • Обновен заден дел со нови LED светла
 • Пространа и импресивна внатрешност
 • Нов, целосен дигитален кластер и нова централна и кровна конзола
 • Подобрен и помоќен мотор
 • Нов осумстепен автоматски менувач со ергономска рачка
 • Нов систем за контрола на нишањето на приколката
 • Се на се, одлична вредност за парите!

Дизајн

МАСИВЕН SUV СО ИМПРЕСИВНИ ЗАВРШЕТОЦИ

Rexton го задржува типичното SUV наследство, но создава уникатен стил. Специфичниот дизајн на решетката на радијаторот и цврстите линии на предната страна зрачат со класичен SUV изглед, додека динамичните линии на страните додаваат извонредна елеганција.

 • Grand White
 • Grand White
 • Grand White
 • Grand White
 • Grand White
Grand White
New Tivoli - Compacte SUV met een sterk karakter.

Дизајниран за активен животен стил, новиот Rexton ги надминува очекувањата обезбедувајќи просторна удобност, практична можност за одење секаде и супериорна безбедност.

И како што би очекувале од компанија која има повеќе од 65 години искуство, новиот Rexton на SsangYong е исклучително мускулест.

SsangYong new Tivoli - Een nieuw gezicht voor een nieuw begin.

Ентериер

SsangYong New Tivoli interieur

ЦЕЛОСНО УСОВРШЕН, КОМПЛЕТНА УДОБНОСТ.

Внатрешноста се одликува со квалитетни материјали. Седиштата се дизајнирани за оптимална ергономија и го намалуваат заморот при долги патувања.

Rexton импресионира уште повеќе со новиот дигитален кластер, технологиите за помош на возачот, безбедносните карактеристики и мултимедијалните пакети.

SsangYong Tivoli dashboard

СЕКОГАШ ПОВРЗАН

Rexton не само што нуди вистински подобрувања на патот и надвор од патот, туку ги нуди и на екранот. Има избор од два напредни инфо-забавни системи во зависност од нивото на опременост – и двата вклучуваат DAB радио, одлична поврзаност со Apple CarPlay и Google Android Auto за пресликување на уредот, камера за рикверц  прикажана на екран од 8,0 инчи или во HD на широк екран од 9,2 инчи, вклучувајќи TomTom навигација кај моделите со највисоко ниво на опрема.

SsangYong Tivolo ruim en modern interieur
SsangYong Tivoli - Trendy en jong

Технологија

МОЌНИ ПЕРФОРМАНСИ. ОДЛИЧНА ТРАНСМИСИЈА.

Моќен мотор

Погонскиот агрегат на Rexton користи ново-надграден турбо дизел мотор од 2,2 литри, произведен од SsangYong, кој сега испорачува максимална моќност од 202 КС и максимален вртежен момент од 441 Nm. Овој високо ефикасен, исклучително тивок мотор e-XDi 220 обезбедува прогресивно забрзување од самиот старт и силен вртежен момент во ниските нивоа – типичен за SsangYong.

Променлив погон на четири тркала

Rexton е погон на сите тркала кој нуди супериорна стабилност при возење на сите терени, со докажан, селективен погон на 4 тркала . Системот за погон на 4 тркала се потпира на долгогодишното искуство на SsangYong во технологијата за погон на 4 тркала. За подобра ефикасност и поголема заштеда на горивото, автомобилот се одликува со делумен погон на 4 тркала, со постојано испорачување на силата кон задните тркала. Погонот на предните тркала се селектира електронски со повисок или понизок однос или кога тоа го наметнуваат условите надвор на патот.

SsangYong Tivoli - Zuinige benzinemotor en dieselmotor

Rexton сега е опремен со целосно нов 8-брзински FR автоматски менувач произведен од Hyundai Transys – кој го користат и Genesis, Hyundai и Kia. Неговата подобрена тежина и ефикасност обезбедува непречена софистицирана реакција и намален шум и вибрации благодарение на пошироките односи на менувачот и пригушувачот на нишалото. Има напреден систем Shift-by-wire (SBW) со кој режимите на менувачот се вклучуваат/менуваат преку електронски контроли без никаква механичка врска помеѓу рачката за менување брзини и менувачот.

Безбедност

БЕЗБЕДНОСТА НА ПРВО МЕСТО. СЕКОГАШ И СЕКАДЕ.

Напредната електроника предвидува ризици

Rexton е едно од најсилните и најбезбедните возила во својата класа и вклучува сеопфатен пакет на најнови електронски безбедносни системи.

Има исклучително цврсти основи – неговата конструкција на каросеријата е изградена со употреба на ултра-цврст челик 1,5 Gpa – прв во светот. Всушност, 81,7% од челичната површина во каросеријата на автомобилот користи челик со висока цврстина, висока густина и високо затегнувачки челик.

Сето ова обезбедува извонредна цврстина и заштита при судир за максимизирање на безбедниот простор во кабината.

SsangYong Tivoli - actieve veiligheidssystemen

Откривање на слепи точки Детектира возила што се приближуваат на слепите точки и го предупредува возачот со трепкачка светлина во огледалото на вратата

Помош при промена на лентата Брзо открива возила кои се приближуваат одзади и го предупредува возачот со трепкачка светлина во надворешното огледало

Предупредување за обратна насока Му помага на возачот при возење наназад, детектирајќи возила кои приоѓаат


Девет воздушни перничиња

Rexton има девет воздушни перничиња, вклучително и воздушно перниче за колена за возачот и странични воздушни перничиња во вториот ред на седиштата.

1 Воздушно перниче за возачот

2 Воздушно перниче за колена за возачот

3 Воздушна перница за совозач

4 и 5 Странични воздушни перничиња за возачот и совозачот

6 и 7 Странични воздушни перничиња во задниот дел

8 и 9 Воздушни завеси

SsangYong nieuwe Tivoli 7 airbags